| LaraR5 a întrebat:

! urgent! Ieri am cazut pe trepte si am cazut pe piciorul drept si doar ce imi trecuse entorsa si axum ma doare foarte tare daca calc pe picior sau daca il misc in spatele gleznei sau deasupra calcaiului si ce ar putea sa insemne asta?+funda urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Esti sigur ca era o entorsa si nu o luxatie?
Eu te-as sfatui sa te duci la medicul tau de familie sa vada sigur ce este, eu cred ca ai facut o luxatie.

| LaraR5 explică:

Da sunt sigura pentru ca fusesem la doctor