| M978 a întrebat:

Ieri am dat cu piciorul foarte tare de pat din greseala si acum al 2-lea deget de la picior ma doare foarte tare cand il misc. Ce as putea sa fac? Deja am pus gheata pe el, tot la fel de tare ma doare

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Te poti duce la medic. Poate este vreun os rupt. Nu are rost sa astepti si sa iti pui intrebari, pentru ca sa poate ajunge la mai rau daca nu te duci la timp. Multa sanatate! happy

| cevdet a răspuns:

Poate nu ai numic. Aceste lovituri la degete sunt foarte dureroase. Dar daca inca te doare dupa o zi, nu ar fi rau sa mergi acum la urgente si sa faci o radiografie. Pentru siguranta ta.

| Boboc_Alexa_1997 a răspuns:

Poate este doar o luxație minora am pățit și eu mergi ușor și încearcă să fie dreaptă talpa și bandajeazăl noapte și un masaj cu puțin spirt crede-ma că vei fi bine ai grija de tine

| Tirana_Nentori_1918 a răspuns:

Am patit si eu la fel... Trece in maximum cateva zile / saptamani durerea. +eu nu am pus gheata