| Pinkvanilla9 a întrebat:

Urmez un tratament cu antidepresive, oare este normal sa tremur? Îmi tremură in special mâinile și picioarele daca le țin drept, nu de o intensitate puternică. Ar trebui să mă îngrijorez? De asemenea, pot avea frisoane fara vreun motiv specific? As prefera sa răspundă doar cei care se pricep și referitor la doctor, trebuie sa mai treacă ceva zile până la următoarea întâlnire

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu astepta raspunsuri de la noi, tu suna ti medicul care ti a prescris tratamentul, fiecare om reactionează diferit la pastile.

| Donsavas a răspuns:

Poate fi de la mastur.bare excesivă, consum de cafea, Energizante, lipsa somnului, a vitaminelor și a magneziului etc

| WhiteLife a răspuns:

Cred ca e unul dintre efectele adverse, poti citi in prospect sa vezi care sunt efectele adverse scrise acolo (daca nu mai ai prospectul, il gasesti si pe net). Oricum, la primul consult sa ii spui medicului si te va lamuri si iti va da sfaturi pe mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e normal

| ValentinGabi a răspuns:

Da este ceva normal dar nu te îngrijora si așteaptă următoarea vizită la doctor

| CataCatalin994 a răspuns:

Eu nu am avut niciunul din aceste simptome. La mine a fost vorba de oboseala accentuata in prima saptamana-doua de tratament, uneori combinata cu greata dimineata. Nu cred ca simptomele tale au vreo legatura cu tratamentul.