| Dreeperu a întrebat:

am 14 ani si de ceva timp,imi tremura mainile cand sunt emotionat ex: cand vorbesc in fata clasei...
precizez ca am fost la doctor cu acest motiv si a zis ca e normal sunt uni oameni care tremura cand sunt emotionati, dar eu tremur mai mereu, daca stie cineva vreun motiv dau funda
P.s nu am nici o boala big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cum ti-a zis si medicul, e perfect normal sa fii emotionat cand esti in fata unei multimi, mai ales daca trebuie sa le si vorbesti. Unii au chiar fobie de asta. Tremura, lesina...
Poti sa scapi de asta doar daca o infrunti si dupa ce o sa vorbesti in fata unei multimi de mai multe ori. Dupa ce capeti putina experienta si inveti niste trucuri (de exemplu sa te concentrezi pe cate o persoana din acea multime pe rand, incercand sa vorbesti doar cu acea persoana si uitand ca mai sunt si altii, apoi iti schimbi privirea si vorbesti cu alta persoana si tot asa.) nu o sa mai ai problema asta.
Bafta.