| stefanutzstefan a întrebat:

V-ati dat vreodata cu lamaie pe fata impotriva pistruilor a mers cat timp a durat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simonaa5 a răspuns:

Hmm eu nu am auzit de asta thinking Am auzit ca se poate folosi pentru cosi.

| bianca_4393 a răspuns:

Da si deja dupa ce am dat de doua ori au inceput sa dispara.

| FadetoBlack a răspuns:

Bună eu m-am dat împotriva coşurilor, şi se uscă foarte repede însă nu ştiu cât de eficient e pentru pistrui
baftăă!

| 582gaby a răspuns:

Dacă te speli pe faţă cu lapte, acidul lactic conţinut de acesta va avea un efect de peeling chimic foarte delicat asupra pielii, fără a-ţi irita sau usca tenul. Şi sucul de lămâie s-a dovedit a fi o armă împotriva pistruilor: aplică-l cu degetele şi este de ajuns pentru a-şi face efectul.

Măştile naturale din anumite fructe şi legume, cum ar fi caisele, coacăzele sau castraveţii, te pot ajuta să scapi de pistrui. Nu îndepărta masca de pe faţă în totalitate, şterge cu un şerveţel surplusul şi aplică apoi o cremă hidratantă. Dacă ai tenul gras, foloseşte înainte de a aplica masca puţin suc de lămâie.
In cazul tau: Zeama de lămâie este unul dintre cele mai folosite remedii împotriva pistruilor. Cu sucul obţinut prin stoarcerea a jumătate de lămâie se tamponează încet faţa, de trei ori pe zi.
Sper sa te ajute! fundita?

| MeNtOsAnE a răspuns:

O luna.big grin