| Shu a întrebat:

V-ati simtit vrodata singuri si tristi fara sa stiti de ce? Eu sunt genul de persoana care nu este prea sociabila (mai bine zis deloc) nu am prieteni sau altceva deci asta s-ar putea sa fie un motiv.Dar eu stiu ca nu am nevoie de ei pentru ca nu poti sa ai prieteni adevarati niciodata si decat falsi mai bine fara! Deci asta nu prea ar fi un motiv..Si din cauza ca ma simt asa, m-am apucat si de FUMAT(des) si Baut(uneori) in ciuda faptului ca am 16 ani.Si nu am avut nicio iubita pana acum si asta pentru ca nu ma interesat...Nu sunt genul de baiat care sa se dea la o fata sau sa agate ..Deci ce pot face sa nu ma mai simt asa de parca. ceva lipseste..Am vrut sa ma duc la psiholog dar nu am incredere in asa ceva.straight faceMs ca mati ascultat.tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RebekahGby a răspuns:

Nu toate persoanele sunt false, incearca sa te imprietenesti cu cineva si numai fii inchis in tine, iti pierzi viata aiurea. Nu doar ceva iti lipseste tie, multe sa stii incearca sa te schimbi si o sa iti fie mai bine ai sa vezi. Un psiholog chiar te-ar ajuta. Te sfatuiesc sa te duci, te mai descarci si ai sa vezi ca o sa te schimbi fara sa iti dai seama.

3 răspunsuri:
| Ryuzaki a răspuns:

Omule, lasa tampeniile si cauta-ti prieteni, incearca sa socializezi.Nu mai sta singur ca e aiurea.Cauta o fata ca e normal la varsta ta si ai mai multa incredere in tine.Decat sa stai singur, cauta oameni cu care sa socializezi chiar daca nu-s prieteni adevarati nu se poate sa n-ai macar unul.Care-l vezi mai retard, il ocolesti.Chiar daca nu-ti faci ditai grupul macar cativa prieteni cu care sa mai iesi din cand in cand sa ai.

| Shu explică (pentru Ryuzaki):

Pai nu cred ca ar vrea nimeni sa fie prieten cu mine. majoritatea ma ocolesc sau se dau prieteni cu mine pana cand obtin ce doresc..Si in legatura cu iubita am intalnit pe cineva de care imi place dar. stiu ca voi fi refuzat deci mai bine nu incerc..Sa fim seriosi cine ar vrea sa aiba deaface cu mine?

| Andrei4Lol a răspuns:

Daca este cum zici tu ca nu ai prieteni.O sa-ti fie greu sa iti gasesti unii insa pana la urma vei reusi si ai sa vezi ca asta o sa acopere acea lipsa pe care o simti. O sa ai cu cine vorbi o sa ai cu cine iesi la o plimbare cand simti nevoia poti sa te descarci unui bun prieten.