| tl34 a întrebat:

Va rog ce imi recomandati pentru. herpes.Nu il mai suport il am de ieri si ma doare foarte rau.De crema aciclovir sper sa imi treaca in maim 3 zile.Acum mi-am pus pasta de dinti pe herpes de la ora 2-3 si inca ma ustura.Mentionez ca pasta era mentolata.Deci va rog un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Unguent cu echinaceea de la plafar

| Generalul a răspuns:

Plasturele pentru herpes Compeed este foarte eficient de obicei. La fel si crema Aciclovir.

| tl34 explică (pentru Generalul):

Da.Eu am de ieri de la pranz herpes si cred ca voi folosi Aciclovir de abia asta sera cand vine tatal meu.Deja i s-a facut o coja si cred ca va cadea.Msai are rost sa folosesc Aciclovir?