| SuntFata a întrebat:

Va rog din toata inima sa ma ajutati. Vreau si eu sa imi spuneti cum imi pot face sanii sa creasca mai mari. Daca imi puteti recomanda niste alimente, uleiuri, creme, orice[va rog sa nu spuneti silicoane]. colegele au sanii mai mari ca ai mei.Am incercat sa ii las sa creasca natural dar nu cresc deloc! Va rog ajutoor! Fundaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Ce varsta ai? Banuiesc ca esti inca mica, adolescenta, asa ca inca mai ai sansa sa ti se dezvolte pana ajungi la maturitate deplina(18-20 de ani). De asemenea, sa stii ca forma si marimea sanilor nu raman batute in cuie toata viata. Multe femei care aveau sani mici in tinerete au constatat o crestere a lor in urma nasterilor sau a luarii in greutate.
Stiu ca la varsta asta e destul de aiurea sa vezi toate colegele avand sani mari (been there, done that!), dar te rog sa ma crezi ca peste cativa ani ai sa realizezi ca asta nu conteaza absolut deloc si ca un corp frumos e un corp proportionat, pastrat in forma prin alimentatie sanatoasa si sport. Poate ca acum gandesti asa, dar peste cativa ani ai sa-mi dai dreptate.
La varsta asta baietii au o doza prea mare de hormoni in ei, se uita numai dupa forme si nu dupa creier, fac glume stupide la adresa fetelor grase/ slabe/ cu sani mari/ cu sani mici, se uita dupa alea "bune", iar neuronii lor sunt in stare de veghe. Mai tarziu, dupa ce se satura de chestii din astea (ca la un moment dat se mai maturizeaza si ei), pun accent pe alte valori.
Sa stii ca atunci cand te simti bine in corpul tau, se vede la exterior si iti da un aer mult mai sigur si senzual. Imbraca-te cu haine dragute care sa te avantajeze si ai sa arati foarte bine.
Asadar, nu te mai gandi la asta, pentru ca esti frumoasa asa cum te-a facut mamica ta, iar tot ce trebuie sa-ti mai doresti este sanatate si intelepciune pentru a sti sa-ti traiesti viata cat mai frumos.
Sa ai o zi minunata!

| SuntFata explică (pentru yellowalien):

Pt. @yelloalien :Esti cea mai tare! Ms mult pentru sfat. O sa incerc sa ma simt cat mai bine asa cum sunt eu.Sa fii sanatoasa si sa te ajute Dumnezeu! Tine-o tot asa.

| yellowalien a răspuns (pentru SuntFata):

Multumesc mult pentru cuvintele frumoase! Si sa nu uiti niciodata, cel mai bun prieten al oricarui om este el insusi! Relatia ta cu ceilalti depinde de relatia ta cu tine.
Stay strong forever! happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat