| Duce a întrebat:

Va rog eu sa imi raspundeti imediat! Am nevoie de un raspuns foarte rapid si eficient.

Mi-am testat puterea loviturii cu pumnul la chestia aia de scor. Si am prins rau de tot pumnul. Nu am dat cu oasele pumnului. ci cu incheietura si ma doare osul radius. Adica osul ala de mai sus de incheietura care este deasupra degetului mare. si ma doare putin din incheietura si mai sus de ea. Ce fac lume!? Vreau sa imi treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Il vei tine in ghips 3 saptamani pana trece fisura care ti-ai facut-o

| Duce explică (pentru Felys):

Serios? Eu pot misca si mana, si degetele si pot sa fac si flotari in ambele maini mai ales in aia la care m-am lovit si tu-mi recomanzi ghips? Pe mine ma doare radius-ul putin cand misc din incheietura...

| Felys a răspuns (pentru Duce):

Si eu am avut metatarsian 5 fisurat si puteam sa merg, mergi si fa-ti o radiografie, nu te mai da cocos

| Duce explică (pentru Felys):

Nu ma dau cocos. Dar crede-ma, o fisura se simte in mortii ei. Am mana ca inainte doar ca ma inteapa putin, si la urma urmei de unde stii ca nu s-a izbit pielea de carne si pe mine ma doare de fapt pielea? Sa ne gandim la toate posibilitatile. Oricum voi tine legatura cu tine aici si maine iti voi raspunde aici sa iti zic cum ma simt.winking

| Felys a răspuns (pentru Duce):

Culmea,nici pe mine nu ma durea si il intrebam pe doctorul radiolog cum e posibil fisura fara durere si mi-a zis ca a fost asa mica fisura ca nu a ajuns la maduva osului, in fine, sper sa fii bine si sa fie doar o simpla lovitura fara nici un fel de urmare, nu iti vrea nimeni raul, si pe viitor sa te protejezi mai bine