| alexa_9699 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! cum pot sa scap de inesteticile,, puncte negre"...creme,produse naturiste orice sfat imi este de mare ajutor...multumesc foarte mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Poti cumpara de la farmacie o punguta de Argila, apoi la o lingurita cu varf de argila adaugi putina apa ca sa poti sa o amesteci si vei obtine o pasta pe care o aplici pe fata si stai asa cam 1/2 ora si apoi clatesti fata cu apa din abundenta. Ai sa constati imediat ce efect binefacator ai obtinut si pe masura ce repeti acesta masca zilnic ai sa obtii rezultate miraculoase. Dupa aceasta, ungi fata cu o crema Apidermin (are in compozitie produsul stupului ce ajuta la vindecare) sau renumita crema de Galbenele, in strat fin. Repeti acesta masca de cate ori/saptamana poti si efectul ei binecuvantat ai sa il observi negresit. Nu trebuie sa apelam neaparat la produsele straine ce sunt si scumpe si uneori si fara efect. Numai bine, Lucien.

4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Argila face minuni. Citeste aici: http://anka-flame.iblogger.org/? tag=argila

| ancan a răspuns:

Foloseste gelul de curatare Clean&Clear, era la Avon la 12 lei parca, apoi te dai cu o crema hidratanta.
La mine a functionat happy

fundita?happy

| BitchImfabulous a răspuns:

Poti folosi clean&clear eu stiu ca e foarte bun sau daca vrei ceva natural, fierbe apa cu musetel (are efecte antiseptice) si pune deasupra recipientului cu un prosop in cap. Astfel aburii va vor inmuia tenul si vor deschide porii, asa incat scoaterea punctelor negre va fi mai usoara. Apoi, fie stoarceti porii (eventual pe cei mai mari dupa o curatire stricta a mainilor si unghiilor), fie inrolati pe aratator un tifon cu care frecati tenul acolo unde este nevoie. Nu trebuie sa frecati excesiv, caci pielea fetei este foarte sensibilia si riscati sa va produceti singure rani care nu numai ca vor arata ca zone rosiatice, dar vor prinde si crusta, ceea ce e destul de inestetic. Pentru un efect abraziv mai bun puteti freca tenul si cu malai.

| darynutzascumpygirl a răspuns:

Ai incercat masti de fata sau ceva de genu? nu stiu dc chiar o sa iti functioneze dar... poti incerca