| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog, îmi puteți da niște sfaturi? Mutam un sac și fără un motiv de înțeles, a început să mă doară urât. Simțeam că mi se strâng oasele, nu puteam să îl mișc în anumite poziții că mă lua o durere îngrozitoare. Am stat vreo zece minute jos cu teama să mă ridic. A trecut aproape o oră și acum îl simt amorțit și uneori am senzația aceea de durere. Ce să fac să-mi treacă și să știu în caz că mă ia din nou durerea urâtă? Vă mulțumesc pentru înțelegere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt cârcei din lipsa de magneziu.
Ti-a intepenit piciorul sau ce ai patit?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, pot să zic că m-i sa înțepenit, dar parcă mi se strângeau oasele., mușchii.
Mă durea asemănător că cârceii ce mă m-ai ia noaptea dar niciodată nu m-a durut in talpă. Prima dată am crezut că mi-am sclitit piciorul că m-ai pățesc să am momente scurte în care simt degetele., cum să zic, nici nu știu exact ce simt eu tot ce îmi doream era să nu m-ai simt nimic, de acea spre fericirea mea puteam folosi o poziție a labei pentru a nu simți durerea acea ore tare

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce as putea spune?
Ia magneziu si vitamine si va trece.
Chiar si seleniu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De mult aș fi vrut să îmi iau magneziu sau ceva ce să-mi întărească oasele, pentru că am probleme cu ele. Genunchii nu îmi sunt stabili, am momente când simt că mi se duce încheietura de la loc și din reflecție lovesc să mi-o mut înapoi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa.
Deci pasari si comcentrat
Nu ciment
Pai oare vrei sa vorbim in privat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ce fel de sac?
De ciment care are 50 de kg?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu se pune sacul, nu e greu, era cu concentrat pentru păsări. Doar că atunci a început să mă doară, cum am mai zis. fără un motiv întemeiat.

| 2FanMessi2 a răspuns:

Bună Eliora, unde simți acea durere? Și dacă chiar nu suporți acea durere, masează ți locul cu putina crema care conține dicoflenac, dacă durerea nu dispare după câteva aplicări ale cremei în zona respectiva. Consulta medicul de familie.

| anonim_4396 explică (pentru 2FanMessi2):

Cel m-ai puternic o simt în mijlocul tălpii, dar mă durea în m-ai multe părți. Nu am pățit asta până acum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și acum simt acea durere dar m-ai slab și parcă durerea a început să se ducă în tot corpul.

| 2FanMessi2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bun răspuns ți l poate da doctorul, eu zic sa te duci sa consulți doctorul de familie, el îți poate da un răspuns precis.

| anonim_4396 explică (pentru 2FanMessi2):

Îți mulțumesc!