| zubby05 a întrebat:

Am o problema cam mare (cred). Azi de dimineata am lenevit in pat si cand sa ma ridic (m.am intins) si am ramas cu gatul intepenit >.<. Pur si simplu nu il puteam misca. Mi.au amortit toti muschii gatului, nu mai simteam nimic. M.am chinuit totusi, mi.am tinut capul cu mainile si am reusit sa ma ridic, dar nu puteam sa il las fara sa il tin, simteam ca "pica in gol"straight face si aveam o durere ingrozitoare. Atunci pe moment am vrut sa sun la ambulanta, dar am incercat sa ma linistesc si am chemat.o pe mama. Mi.a facut un masaj, acum sunt putin mai bine. Gatul meu este amortit pe partea dreapta, de asemenea si umarul drept. Nu stiu ce sa fac. Oare este ceva grav? O sa treaca repede? Sau trebuie sa apelez la doctor?

P.S.: Sper sa nu primesc raspunsuri gen : "O sa mori", este o problema serioasa, nu mai pot de durere!
Scuzati categoria. >.<

Răspuns Câştigător
| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Exact aceeasi problema am avut si eu acum 2 zile, doar ca la mine era partea stanga.Am reusit sa ma ridic si pe urma nu mai puteam misca umarul stang m-am ridicat cu grija si pe urma fara sa imi dau seama mi-a trecut dupa cam 2-3 ore.Deci nu te speria, daca durerea persista mai mult de 2 zile du-te la un doctor.
Sper sa iti revi! Te pup:*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai dormit prea mult pe o parte si de aceea ti-a amortit dar o sa-ti treaca

Răspuns utilizator avertizat