| anabla12 a întrebat:

Va rog sa îmi răspundeți urgent ca am mai pus o întrebare dar nimeni nu mi-a răspuns concret. Când mănânc și înghit ma doare ușor în capul pieptului și simt ca burta mea este prea plina, chiar dacă am mâncat ff puțin, în partea stânga este mai umflata și când las burta sa se relaxeze simt ca pe parte aia e prea plina. Zici ca am ceva în ea și câteodată ma mai doare pieptul pe partea stânga și tot pe partea stânga în zona coastelor. Am fost acum 2 săptămâni jumate la spital ca îmi era rau, nu aveam pofta de mancare si tot ma simțeam cu burta și mai balonata și la ecograf nu a ieșit nimic rau, nici la inima, cred ca ar trebui sa imi fac un computer tomograf ca din câte am înțeles la radiografie nu se vede ceva. De făcut treaba mare saptamana trecuta am făcut ff puțin și tare, azi am făcut tot puțin, dar mai moale credeți ca am ceva la colon? Mama zice ca nu am nimic și nu vrea sa ma ducă iarăși la analize, dar eu o sa ma milogesc ca nu îmi este bine deloc asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine sa iti raspundă pe aici? Mergi la medic.

| anabla12 explică (pentru darrio2007):

Mama nu vrea sa ma duca

| darrio2007 a răspuns (pentru anabla12):

Mamă inconstientă!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca medicii nu ti-au raspuns concret, cum am putea noi aici, care NU suntem medici, sa-ti raspundem?

| dullcat a răspuns:

Imi pare rau, dar gandeste-te ca oamenii aia nu studiaza atatia ani de facultate+practica pentru ca toti sa intrebe pe TPU de problemele medicale.

| Michele7 a răspuns:

Mai bine o rogi pe mama ta să te ducă undeva dacă simți că problema este gravă. Insistă. sad