| anonim_4396 a întrebat:

Va rooog am o problema

in spate, imediat sub ceafa mi s-a format o cocoasa (o am vreo 4 ani), chestia e ca nu ma doare si nu m-a durut niciodata. Parintii au spus ca am ceva doar daca ma doare dar totusi. mi se pare inestetic si din cauza asta nu prea am incredere in mine.

am stat si cu spatele drept dar nimic desi am problema doar in spatele gatului, coloana e destul de dreapta

asa ca apelez la voi poate stiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Ai o pozitie proasta la serviciu/scoala. Ti s-a deformat osul. Mergi la medic daca nu vrei probleme pe mai tirziu.

| Gabriela_Ariana_1998 a răspuns:

Din cate știam eu e tot o cocoașa care se formează in timp.Gen când stai cu capul aplecat la telefon.Consulta un doctor.

| Mihha7 a răspuns:

Poate fi un chist sebaceum (o bila de grasime) care se scoate prin operatie cu anestezie locala. Apeleaza la un chirurg sau chiar un dermatolog

| Mihha7 a răspuns:

Sau cauta pe Google "Lipom". Poate seamana cu unul