| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Cam cat ar costa un set de analize pentru toate bolile cu transmitere sexuala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Buna! In primul rand mergi la urolog sa-ti faca o lama, adica o recoltare de secretie.asta nu-i mai mult de 100 de roni,si rezultatul arata daca ai ciuperci,blenoragie sau chlamidii.
Apoi faci la un laborator pentru HIV,hepatite si pentru sifilis.
Daca vrei sa scutesti banii,mergi la centrul de transfuzii din orasul tau si ultimele, care-s enorm de scumpe, ti le fac gratis.conditia e sa donezi sange.
Si asa te-ai scos si dai bani numai la urolog.Sanatate!

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Nu sufar eu de vreo boalalaughing. Doar eram curioshappy.