| Robert_2672 a întrebat:

Va salut pe toti membrii TPU.Ro
As dori sa va intreb un anume lucru legat de par.
In primul rand sunt baiat si am 15 ani.
Intrebarea este urmatoarea: "Cum pot avea parul drept?"
Acum 1 luna jumatate m-am tuns scurt si am zis sa imi las parul sa creasca mai mare. Acum, in prezent a mai crescut ceva, si am zis sa il mai las aproximativ 1 luna dupa care sa ma tund 1-2 cm maxim. Si, am zis, daca vreti sa ma sfatuiti, cum sa fac sa il am drept? Adica sa nu stea ridicat, in diverse pozitii, etc. Va rog sa ma sfatuiti cu cateva "trucuri" ca sa ii spun asa. Va rog sa nu luati la misto intrebarea. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca vezi că se încăpăţânează şi stă tot ridicat, atunci mai bine îl laşi să stea aşa, ajutându-l cu gel sau fixativ. Fă-ţi ţepi sau creastă, că tot e la modă.

| laara a răspuns:

Foloseste o placa si un fixativ

| Robert_2672 explică:

@corina nu intelegi ca sta asa doar dupa ce fac baie? dupa cateva ore nu mai sta asa, dar pe mine tot ma deranjeaza. vreau sa il fac sa stea drept ce naiba? cred ca exista zeci de produse care sa faca parul sa stea drept.
ps: nu-mi place creasta, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil iti sta in sus din cauza ca e firul gros si sanatos. Cauta un sapon / balsam / balsam leave-in pentru par matasos. Cele pentru. par vopsit au tendinta sa il faca mai moale. Erau prin supermarket niste spary-uri Gliss din care unul sigur face parul moale (cred ca cel galben) - se aplica pe parul spalat si sters cu prospul si se lasa in par.