| Nousername a întrebat:

Varsaturi, diaree, dureri de cap, greata, balonare. Am aceste stari impreuna cu cele doua surori ale mele, nu am mancat nimic in comun. Am fost la medic, dar as vrea sa stiu ce as putea avea si de aici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o toxiinfectie. Nu e obligatoriu sa fie alimentara, poate fi de la apa sau de la maini murdare. Una dintre voi a mancat/baut ceva insalubru, s-a dus la baie si a varsat sau a avut scaun, nu s-a spalat bine pe maini, a pus mana pe butonul de la bazin, cleanta, robinetul de la chiuveta si apoi celelalte au pus mana in acelasi loc, au luat microbul, au dus mana nespalata la gura si s-au infectat.

| eXtreme21 a răspuns:

Vrei sa spui ca mai mult conteaza parerea unui anume anonim decat parerea medicului?
Acum depinde si de medici, daca fac ca cei din orasul meu laughing e clar.
Intr-o zi cand eram la scoala la 2 dintre colegele mele li s-a facut rau si am chemat ambulanta.Cand au venit, le-au spus ca le doare burta, ca au ameteli si aia de pe ambulanata, gata sunteti gravide rolling on the floor) doamne cat am ras, dar nu spuneau in gluma! laughing
De fapt una avea anemie si una probleme cu inima.
Doctorii din ziua de azi, au luat licenta pe stiu eu ce... rolling on the floor
Cele mai bune spitale si medici sunt in Bucuresti.
Sper ca am putut sa te ajut.