| anonim_4396 a întrebat:

Voi cu ce scapati de cearcane? Din proprie experienta deci? Cauzele mele nu sunt altele decat oboseala. Dar pot sa dorm apoi si 10 zile in continuu ca nu prea scap de ele. Nu veniti cu remedii gen acid hialuronic injectat ca Mitoseru pentru ca momentan vreau sa incerc ceva natural. Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minnykitty a răspuns:

Poti sa iti pui felii de cartof crud sau o crema.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dormi cel puțin 8-9 ore. De cearcăne nu ai cum să mai scapi dacă s-au instalat.
Fiziologic ele apar după retragerea stratului de grăsime din zona ochilor odată cu înaintarea în vârstă.
Patologic poate indica o afecțiune internă, de regulă suferință hepatică.
Pa, pa.

| express11 a răspuns:

Asa este organismul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fond de ten?

| DinPlante a răspuns:

Ai incercat comprese cu apa de albastrele?
http://www.putereaplantelor.ro/apa-albastrele-bio-mayam-100-ml.html

| Lawliet14 a răspuns (pentru DinPlante):

Tu ai incercat? Cum e?

| DinPlante a răspuns (pentru Lawliet14):

Nu am incercat pentru ca nu am avut nevoie. Daca ar fi, cu acest produs as incepe pentru ca imi inspira incredere, este un produs natural pentru ingrijirea ochilor. Comprese cu apa de albastrele reprezinta o metoda practica, la indemana. Din experienta mea, recomandarile celor din jur sunt subiective, ca urmare eu merg pe principiul: citesc prospectul/compozitia/recomandarile si daca imi inspira incredere, incerc.

| Lawliet14 a răspuns (pentru DinPlante):

O sa incerc si eu. Cu cartofi nu prea a dat rezultate spectaculoase.

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

Pai poti sa incerci:
1. Feli de castraveti (hidrateaza tenul)
2.Intreaba la farmacie daca au ceva si cum se administreaza
SOER CA TE-AM AJUTAT, FUNDA?big grin