| Girly97 a întrebat:

Voi mai aveti incredere in asistentele medicale romane care in loc sa isi faca treaba si sa ajute oamenii le aplica tratamente inumane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oho, am vazut niste asistente, frumoase foc. Am toata increderea in ele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din fericire pentru mine am fost de putine ori prin spitale, dar atunci cand am fost chiar nu am nimic de reprosat asistentilor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am încredere. Am fost recent internat din spital. Experiența mea este pozitivă și cu totul opusă la ceea ce prezinți dta tendențios și nejustificat aici.

| Bizon95 a răspuns:

Ai auzit de "Stanford Prison Experiment"?
cauta pe google

ideea e simpla, asa cum e atmosfera in jurul cuiva, asa se comporta acel cineva, iar daca se comporta altfel ARE DE SUFERIT... asta e realitatea in care traim

moment in care iti trebuie o personalitate extrem de puternica, ca sa faci altceva decat restul

asa ca, INTREG SISTEMUL trebuie "rezolvat" nu numai cateva asistente

| Girly97 explică:

Sunteti foarte rai si nerespectuosi! Ar trebui sa treceti prin trauma mea ca sa intelegeti cum ma simt!

| Demidol a răspuns:

Ce intelegi prin "tratament inuman"?

| Girly97 explică (pentru Demidol):

Sa fii pacalita la varsta MATURA de 11 ani ca mergi la o consultatie de rutina cand de fapt 5 asistente incearca sa te tina fortat de masa sa iti recolteze sange ca sa ramai traumatizata pe viata...

| Demidol a răspuns (pentru Girly97):

Hahahaaaaaaa, cea mai buna gluma pe ziua de azi!
La 11 ani esti matura? Bun. Atunci, da dovada de maturitate si nu ne spune ca recoltarea unei probe de sange pentru analizele de rutina este tratament inuman. Daca erai matura macar in gandire, nu te zbateai acolo ci intelegeai ca e mai putin decat intepatura unui tantar. Unde e trauma? Parintii te-au pacalit, nu asistentele, stiind cam ce fite imature faci tu.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Pai daca era matura la 11 ani statea singurica l-a luat sange