| Bionicle a întrebat:

Voi stiti cum se numesc gentile alea care tin mancarea la rece atunci cand suntem pe drum intr-un autocar, si unde se vand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Genti sau lazi frigorifice se numesc si se gasesc la magazinele mari, gen Caufland, Billa, XXL, Lidl, samd.
Se mai gasesc si sacose firgorifice, acre au in interiorul lor, folie de aluminiu si pastreaza starea de rece, pentru cateva ore doar.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Genti frigorifice: https://www.google.ro/#q=geanta+frigorifica

| DevilNight01 a răspuns:

Se cheama lazi frigorifice si le gasesti la magazinul de unde incarci benzina (nu la toate se gasesc)

| Salontanul a răspuns (pentru DevilNight01):

Si iei lada cu tine in autocar? Alo! E geanta frigorifica. Nu te lasa nimeni cu lada s-o cuplezi la masina lui. Omul vrea pentru a merge cu autocarul nu cu masina proprie.

| DevilNight01 a răspuns (pentru Salontanul):

Infine se mai intampla mai greseste omul... Infine macar acu daca merge cu masina proprie stie ca poate sa ia lada frigorifica... Deci raspunsul meu nu a fost 100 la suta nefolositor.

| Katty101 a răspuns:

Geanta frigorifica sau mai este si frigider de calatorie care este mult mai bun.Se vand in orice supermarket.
Asa arata frigiderul de calatorie... https://www.google.com/......ps?/search
Si asa arata geanta frigorifica... https://www.google.com/......ps?/search