| Axel93 a întrebat:

Vre-o metodă de a mă lăsa de fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa te lasi de fumat neaparat!
Stii bine ca fumatul iti poate face rau! Stii ca dai pe tigari o gramada de bani in plus! Stii ca fumatul mareste riscul aparitiei multor boli!
Gandeste-te mai bine la toate astea! Scrie-ti pe hartie motivele pentru care trebuie sa renunti la fumat.Alege-ti data exacta in care vei renunta la fumat, pentru a nu amana cu-n vesnic MAINE! Cu o zi inainte arunca toate tigarile si brichetele si fa-ti provizii de guma de mestecat, seminte sau biscuiti,din care sa ai tot timpul la tine.
Fa cat mai mult sport. Taie lemne,fa curatenie,fa gimnastica, orice te ajuta sa transpiri, eliminand astfel toxinele:sportul te ajuta sa te relaxezi si sa dormi bine!
Renunta la obiceiurile asociate cu fumatul. Daca obisniesti sa fumezi dupa mancare, iesi acum la plimbare sau mananca fructe.
Incearca de asemenea sa eviti alcoolul si cafeaua.
In prima zi incearca sa ai cat mai multe ocupatii, ca sa n-ai timp sa te gandesti la nevoia de a fuma o tigara.
Ce sa mananci?
Mananca multe cereale, spanac, smochine. Migdalele si stafidele sunt si ele foarte indicate.Cu cat aciditatea din organism e mai mare, cu atat mai repede te vei apuca de fumat.
De aceea evita:alcoolul, carnea, ouale si fructele acre.
Ti-am spus asta spre binele tau, tu decizi ce vei mai face in continuare!
Te pup!

| Axel93 explică (pentru anonim_4396):

Pai de vineri nu am mai pus tigara in gura

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Citeşte acest articol: http://www.eva.ro/......4130.html. Sper că te va ajuta, cu toate că totul ţine de voinţa ta.

Succes!

| Axel93 explică (pentru Hydrangeaceae):

Scuze dar imi da eroare la pagina. zice ca nu poate fi gasita

| Axys a răspuns:

depidne de tine aici si de vointa tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie vointa!

| giony54 a răspuns:

Da poti, bea trei cani de ceai de busuioc pe zi timp de o saptamana si te lasi si este un tratament naturist pentru asta si nu are efct secundar, se gaseste aici : http://www.mypurnutrition.com/produse/,Smokerade se numeste si se ia 3 pe zi pana se termina, adica o luna.

| xBlindBeauty a răspuns:

Pai la farmacie este un fel de guma, daca o mesteci clar nu-ti mai trebuie tigara, cand vrei sa aprinzi o tigara mananca ceva..seminte,bomboane etc. Evident ca trebuie sa ai multa voianta ..chiar daca nu te lasi de tot incearca sa le raresti cu timpul pana ajungi sa numai fumezi big grin

| RAULOSO a răspuns:

Da, abtine-te o luna si nu iti mai trebuie nimic