| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi creasca parul mai repede, dar nu stiu cum. Imi puteti zice?
mersi star big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
Pentru a-ti ajuta parul sa creasca mai repede pe langa uleiul de ricin recomandat deja, poti folosi uleiul de masline.
Important este sa te masezi delicat nu apasat si sa il aplici cam de 3-4 ori pe saptamana, timp de 3 saptamani dupa care faci o pauza sa nu devina prea gras.
Sper sa iti fie utile sfaturile primite.

| MM a răspuns:

Eu folosesc tinctura de ardei iute.Imi masez radacina parului cu cateva picaturi, iar dupa 20 de minute imi clatesc parul.

| Ana_6509 a răspuns:

Uleiul de ricin, datorita ingredientelor sale el stimuleaza regenerarea si cresterea parului, precum si fortificarea firului de par. Tratamentul consta in masarea pielii capului si a parului cu ulei de ricin inainte de culcare, timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, dimineata se va spala parul.Nu te astepta la rezultate spectaculoase din prima zi/saptamana. Daca vrei sa aflii cat mai mult detalii despre uleiul de ricin si ce spun persoanele care l-au folosit caauta pe google, vei gasi multe lucruri. Te pup.

| Butsilee a răspuns:

thinking doar sa astepti ceva timp sau exista niste mastithinking dar sunt cam scumpe straight face daca nu ai rabdare laughing pune-ti niste extensiilaughing

| midnight_2375 a răspuns:

Cu cat e mai sanatos cu atat creste mai repede. Eu de 2 ani imi las parul sa creasca, dar asta un inseamna ca nu m-am mai tuns laughing Mi tund parul cam la 4-5 luni 2-3 cm big grin si acasa mai bag foarfeca in varfuritongue.Folosesc si masca de par cu masline, si cu ulei de par tot cu masline.Bafta si rabdare >big grin

| smileforme a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic dar din cate stiu eu, trebuie' sa-ti iei din varfuri o data la 6 saptamani. :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine pune'ti extensii...astea ti le recomandbig grintongue