| UnderPressure a întrebat:

Vreau sa ma las de fumat.
Cum imi pot ajuta ambitia, fara plasturi cu nicotina sau tigari electronice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei foarte multe lichide preferabil apa calda cu fructe sau ceva fructe oricum, dormi, când îți vine pofta ronțăi ceva / bei sau pur și simplu inspiri - expiri ff deep și încerci să îți ți mintea ocupata cu ceva ( de obicei gândul te duce la aia). De fiecare dată când îți vine pofta sau vezi o țigară, simți mirosul îți spui " nu. Nu am nevoie de așa ceva, pot trece peste, voi trece peste " sau te gândești că 10 min cât durează 1 țigară laughing) nu-i mult și după ce faci? Incepi alta? Și alta? Și alta? Etc. Nu, nu faci asta. Ai control asupra propriei tale minți și poți să faci asta, haide, multa bafta!

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Foarte usor in cazul barbatilor!--- pun tigarea jos si din acel moment renunta caci, in general, barbatii nu fac, precum femeile, o asociere mentala intre fumat si eliberarea de tensiunea provocata de stres.

| Donsavas a răspuns:

Nu e asa de simplu. Mergi la un control psihiatric. Ti se va da un tratament anti fumat pentru o perioadă în care corpul sa se dezintoxice apoi vei renunta la el.

| alex15ccc a răspuns:

Cartea lui allen carr este foarte buna, te va ajuta sa-ti cureti mai intai mainte si apoi corpul de dorinta de a fuma. o gasesti pe net-pdf- sau audiobook www.youtube.com/watch?v=NUn1NBwy29s

| Sarcopt a răspuns:

Cu voință de fier, eu am 4 ani de cănd am reușit să ma las. Nu mi-a fost ușor deloc și singurul avantaj pe care l-am avut este că nimeni, de la mine din casă nu fumează. Am avut bășici de la atătea bomboane mentolate laughing. Baftă!

| UnderPressure explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| Hellboy96 a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa te lasi de fumat, fara sa dai bani pe psihiatru, psihologi fa asta:
Gandeste-te cati bani dai tu pe tigari, cate lucruri frumoase ai putea sa faci cu acei bani!
Mai bine te gandesti sa ii strangi, si sa te duci undeva in vacanta. Sper ca te-am ajutat!

| ReMusS a răspuns:

Îți recomand să te uiți la acest video până la capăt și, garantat o să te lași de fumat.
https://www.youtube.com/watch?v=NUn1NBwy29s