| MariusPapoi a întrebat:

Sal TPU, vreau sa ma las de fumat dar nu stiu cum, fumez de vreo 4 ani si vreau sa ma las dar nu pot, cum as putea sa fac asta dar fara plasturi si tigari electronice pentru ca sunt niste porcarii care nu ajuta deloc, dau Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

99% din cazurile de cancer la plamani sunt cauzate de fumat.
-fumatul blocheaza arterele
-fumatul cauzeaza boli de inima
-fumatul e scump.
-cu un pachet de tigari iti cumperi vreo 5 kg de mere, sau vreo 7, 8 paini.
-fumatorii miros ca boschetarii.
-fumatul iti ia din timp, pierzi autobuzul, pierzi pauzele de la scoala si serviciu.
-fumatul strica dintii, si provoaca impotenta.
-fumatul e sinucidere.
- oamenii care fumeaza se uratesc repede, si imbatranesc repede.
Fumatul provoaca si alte vicii.

| mona a răspuns:

Daca nu ai ambitie nu te poti lasa indiferent ce metode ai incerca

| shannygelu a răspuns:

Eu m am lasat cu tigarile in buzunar nu le am aruncat le tineam la mine iar cand imi venea pofta mai fumam pana am ramas cu 7 tigari in pachet si nu am mai fumat

| kyuby19 a răspuns:

Tu crezi ca a te lasa de fumat e o joaca de copii? Metoda e una simpla si practica incearca sa le raresti..si eu sunt fumator stiu cum e dar daca ambitie(chiar iti doresti)ai te poti lasa incearca sa fumezi din ce in ce mai putin azi 8 10 tigari, maine 7 9 tigari si ai sa vezi ca nu o sa mai simti nevoia asta mare sa fumezi.

| MariusPapoi explică (pentru kyuby19):

Asta e problema ca nici ambitie nu prea am

| kyuby19 a răspuns (pentru MariusPapoi):

Pai inseamna ca nu vrei sa te lasi de fumat.asta e ambitia... sa vrei.

| blondyynacryyss a răspuns:

Iti dau un sfat. multi cred ca este o prostie dar metoda aceasta este chiar eficienta si cu rezultate imediate. scoate de pe net cartea 'in sfarsit, nefumator' de Allen Carr, citeste-o si ai sa vezi rezultatul...chiar functioneaza. eu am cartea si le-am dsat-o alor mei sa o citeasca, mai intai mamei si s-a lasat de fumat. Plus ca am mai imprumutat-o unor persoane si s-au lasat si ele de fumat. Bafta!