| Alexx321321 a întrebat:

Vreau sa slabesc 10 kg intr-o luna! cine imi poate spune o reteta de slabit...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vei reusi niciodata sa slabesti 10 kg in 30 de zile.Nici daca tii post negru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate intr un an...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| TheGhostBoy a răspuns (pentru bursuc001):

Salut! Eu iti sugerez sa te apuci de sport

| bursuc001 a răspuns (pentru TheGhostBoy):

Bună!

De ce trebuie să mă apuc eu de sport?
Îţi par un "bebelaş" grăsuţ? sad
rolling on the floor

Cred că te refereai, eventual, la userul care a postat întrebarea happy

O zi frumoasă.

| iuddavali a răspuns:

E un timp prea scurt, organismul poate avea un soc. Recomandat ar fi sa slabesti 10 kg in 3 luni. Preferabil ar fi sa adopti o dieta mediteraneana, fara sa apelezi la infometare. A nu manca deloc, cu scopul de a slabi, este o mare greseala care distruge organismul, activeaza anumite sisteme de autoaparare si nu aduce un ritmk sanatos.

Repet:
- mananca fructe si legume in principal. Daca vrei carne, 1-2 portii pe saptamana. O portie inseamna o bucata de carne cat o palma (adica fara degete, daca tot nu se intelege).
- nu manca dupa ora 5 seara. sa zicem mic dejun la ora 7, pranz la ora 12-13, cina la ora 16-17.
- nu te ridica satul de la masa
- bea un pahar de apa cu 30 min inainte de masa
- fara dulciuri rafinate: bomboane, ciocolata, patiserie.

http://costel.info/ te ajuta la nevoie!

| Ana-Maria_Popescu_1990 a răspuns:

Eu am slăbit așa, fără niciun motiv.
Apoi m-am ingrasat si nu mai pot slabi...

| TheGhostBoy a răspuns:

Salut! Pai eu nu iti recomand o reteta eu ti-as sugera sa te apuci de fugit in fiecare zi

| martina888 a răspuns:

Mananca fructe goji.