| Diidiiana a întrebat:

Sunt intr-o situatie nasoala. Vreau sa slabesc. Am incercat o reteta alcatuita de mine.( mai multe idei din retetele de pe net). A functionat, am slabit 3 kg intr-o luna dar de atunci nu mai are rezultate(de 2 luni). As dori sa imi dati o reteta drastica, fara mult sport daca se poate :d. Vreau sa slabesc vreo 6 kg intr-o luna cel mult.

P. S : Reteta sa nu fie structurata cu anumite mancaruri la fiecare masa. O reteta care ati incercat-o voi sau o cunostinta, nu de pe net!

Multumesc!

3 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Cred ca ai auzit de postul pastelui nu?
Deci postul pastelui are o durata de 40 de zile iar daca tu doresti sa slabesti incearca sa ti acest post care este cel mai lung post dintre toate patru si iti garantez ca daca tu o sa il ti tot adica 40 de zile o sa slabesti foarte mult.

| PrecioussGirl a răspuns:

Eu am slabit 5 kg in 2 saptamani dar pe langa asa zisa dieta, care dupa mine e mai mult un stil de viata sanatos, am facut sport.
mergeam in fiecare zi cu rolele in parc.
poti sa te apuci de dansuri, aerobic ceva care sa iti placa. tongue
sa faci 2 lucruri in acelasi timp. si slabesti si iti si place ceea ce faci. daca vrei iti pot spune "dieta" mea. dar nu e deloc drastica si da rezultate doar daca faci si niste sport.

| Diidiiana explică:

Chryystyyann am tinut postul si m-am ingrasat deoarece am mancat mai multe paste fainoase, dar multumesc oricum!