| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc, ma gandesc la niste bauturi de detoxifiere si sala ce ziceti? Eventual imi puteti da si un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul e sa manci putin, e asa greu?

| Uxellodunon a răspuns:

Detoxifierea este tratamentul alocat persoanelor care au fost otravite sau care sunt dependente de droguri. Termenul de detoxifiere a fost luat de tot felul de vanzatori de sucuri detetice in speranta sa para medical si stiintific. Aceste sucuri pretind ca elimina din organism niste toxine (care sunt ele nimeni nu stie) care cica se acumuleaza in corpul tau si cica iti fac rau (ce rau nu stiu), ceea ce nu e adevarat. Daca ficatul si rinichii tai functioneaza, ei fac o treaba minunata de a scapa organismul de compusi nocivi.

E adevarat ca o dieta echilibrata care include multe fructe si legume este sanatoasa si recomandata de orice medic. Sucurile astea insa sunt o pacaleala pe care multa lume da bani degeaba.

| Bodychip1979 a răspuns (pentru Uxellodunon):

Eu nu cumpar nici un suc, eu il prepar acasa

| Omis a răspuns:

Eventual poti consulta un nutritionist si un antrenor fitness.

| IFeelS0Alone a răspuns:

Daca vrei sa incerci bauturi pentru detoxifiere iti recomand sa ramai acasa in ziua aia. Incearca sa iti faci un regim iar in fiecare dimineata sa faci niste exercitii fizice. Un program cu ce sa mananci in fiecare zi.

| Aihao19 a răspuns:

Citeste despre Canadian Tea