| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc, nu mult, vreo 5 kg asa! happy Pana la Revelion adica. ce as putea manca pe langa sa fac sport? Mentionez ca nu mananc toate legumele si nu mananc deloc lactate sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, în farfurie trebuie să ai cât mai multe culori (legume și fructe proaspete), lactate degresate, carne slabă, ceaiuri depurtive, etc.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| carlyhalatz a răspuns:

Hmm. ai putea sa eviti mancatul dupa ora 7 seara si dimineata sa bei doua pahare de apa. in general e important sa bei foarte multa apa pentru a slabi.

| Crysha11 a răspuns:

Pai sa stii ca la plafar este o pinga de orez integral si daca mananci in fiecare zii cat poti tu dar doar orez toata ziua si bei 2 l de apa pe zi slabesti 7kg in 7zile
Fundita

| Cebotari_Felicia_M._2001 a răspuns:

E bine sa mananci ananas seara.Sa nu mănânci gras si sa ai grijă cu dulciurile.Seara in loc de cină ai putea manca o salata.

| Cebotari_Felicia_M._2001 a răspuns:

Iti recomand o supică.O supica de post

O ceputa, un morcovel si un ardeiut grasunel. Un strop pe uleiut intr-o tigaita. Dupa ce se calesc cele mai sus mentionate, taiate in prealabil, se adauga si mazarica impreuna cu putina apica si bulionas. Sare dupa gustulet. Cu capacelul pus, se lasa la foc vreo 20 de minutele. Foi de dafin, mararut si patrunjel. E gata si e DELICIOS! E simplu de preparat si ajuta la slăbit.

| Gulii_Otilia_1999 a răspuns:

Pai daca ai minca lactate ti-as propune o dieta de 3 zile doar cu chefir, este foarte efectiva, iar daca nu consumi chrfir, nu stiu sunt diferite diete doar cu mere spre exemplu, deci ai o alegere foarte mare, decurind am suferit de o pancreatita, de aceea Mai bine ai face Sa pleci la un medic, fiindca, unele diete pot fi periculoase. Mult succes in cura de slabire!^_~