| Misterious a întrebat:

Well in seara asta am cazut cu piciorul intr-o groapa si cred ca mi s-au incalecat vreo 2 vene... ce e posibil sa fac pana maine dimineata sa pot merge la munca... vrea sa specific faptul ca daca pasesc nu ma doare.doar daca misc glezna. straight face Heeelpp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Misterious explică:

Nu cred ca e fisura. pur si simplu vreo vena intoarsa ceva... dar ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O entorsa, sper sa nu fie vreo fisura, ca trebuie sa iti bage piciorul in ghips.mai bine mergi la urgente sa-ti faca o radiografie.nu e de gluma daca este o fisura, chiar trebuie bagat in ghips!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mergi la urgente.eu am cazut cand am iesit de sub dus si m-am sprijinit in mana, am stat toata noaptea acasa cu o durere destul de acceptabila.cand m-am dus dimineata la spital, surpriza, mi-au bagat mana in ghips! si eu credeam ca e o simpla entorsa. daca nu vrei, bagi piciorul in licheanul cu apa, 5 minute cu apa rece, 5 minute cu apa calduta. dar maine daca continua cu durerea trebuie sa mergi la medic.

| crystyna1992 a răspuns:

Eu cred ca e o entorsa.Am patit si eu la fel acum o saptamana si am fost la urgente.Acolo mi-a dat un algocalmin, mi-a mai zis sa pun gheata pe locul unde ma doare si sa stau mai mult intinsa.Acum nu ma m-ai doare rau si pot sa merg.