| anonim_4396 a întrebat:

Zaharul este aliment sau otrava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Pentru diabetici, da este.Dar, la modul general, eram toti morti daca era otrava.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Aliment pentru unii, otrava pentru altii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru cei cu diabet este otravă

| drogh a răspuns:

Pentru oamenii normali e aliment dar pentru diabetici si cei care nu se pot satura de dulciuri otravalaughing

| Seducatorul a răspuns:

Este condiment!

| andrei1237 a răspuns:

Din punctul meu de vedere este aliment.Dar depinde si din punctul de vedere al nutritionistilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de cantitatea pe care o mănânci.

| Lămâie00 a răspuns:

E drog

Răspuns utilizator avertizat
| Locus a răspuns:

Da este aliment dar poate pentru unele vietuitoare este otrava s-au amestecat cu alt aliment este considerat otrava pentru unele vietuitoare.Nu stiu sigur ce fel de vietuitoare nu il suporta dar daca la asta te-ai referit este posibil