| q2amyra a întrebat:

Zgârieturile de unghii trec sau îți raman semn? (tin sa menționez ca a dat sângele)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cine te-a zgariat, ca cele de pisici, igoane, soparle mari sau sau alte animale feroce, pot ramane semn pe viata.

| q2amyra explică (pentru Violleta2022):

Am menționat în întrebare

| Violleta2022 a răspuns (pentru q2amyra):

Ai spus asa "zgarieturile de unghii"...
iar eu am interbat: de la ce animal sunt unghiile alea?

| q2amyra explică (pentru Violleta2022):

Ma gandeam ca se intelege, unghiile de la oameni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă au zgâriat numai pielea, trec.

| dullcat a răspuns:

Vei supravietui.Te-a zgariat vreodata pisica in copilarie? Daca da, cu siguranta acum nici nu se mai vede.

| q2amyra explică (pentru dullcat):

M-a zgariat și mi-a ramas ca un semn (putin vizibil) si de aceea mi e teama sa nu mi ramana si acum

| q2amyra explică (pentru dullcat):

Ba daca mi ai zis ca supraviețuiesc nu mi mai fac griji.

| dullcat a răspuns (pentru q2amyra):

Semnul se face cand procesul de vindecare e deranjat sau rana e extrem de adanca.E intr-un loc vizibil? Daca nu, nu mi-as face griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce probleme au cate unii laughing

| q2amyra explică (pentru anonim_4396):

Sa știi ba pulivan

| 1234568807 a răspuns:

Dovada ca generatia noua e tot mai idioata cu avansarea tehnologiei.

| q2amyra explică (pentru 1234568807):

Dovada ca in loc sa dai un raspuns informator, stai ca un idiot si te plangi.

| 1234568807 a răspuns (pentru q2amyra):

Eu nu stiu care din noi e ala idiot, eu sau tu care pui intrebari din astea tampite?

| 1234568807 a răspuns (pentru q2amyra):

Panacum ai trait inzolat intre 4 pereti si nu ai patit niciodata nimic? nu ai mai fost niciodata zgariat? de murit nu vei murii stai linistit

| q2amyra explică (pentru 1234568807):

Am fost zgariat si au ramas putin semn, de aia întreb daca și zgârieturile de unghii iti fac

| q2amyra explică (pentru 1234568807):

Sincer tu.