| CiocolataAlbaAerata a întrebat:

A incercat cineva sa bata spuma de albusuri cu blenderul si sa iasa spuma din aia adevarata de intorci castronul si nu o aduni de pe jos? big grin

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Da,iese şi cu blenderul, dar, la acele albuşuri trebuie să mai adaugi un praf de sare, şi un pliculeţ zahăr vanilat. Va ieşi o spumă tare ca pentru bezele. laughing

| h3r a răspuns:

Da laughing. Nu-ti face griji, o sa fie o "spuma adevarata".

| oliviaaa a răspuns:

Nu, am reusit doar putina spuma, trebuie minim jumate de zi sa faci chiar spuma spuma, dar pacat ca nu am timp pentru asa ceva big grin

| HighParadox a răspuns:

Cu blenderul nu am incercat dar tot un fel de mixer e (pe-aproape) deci eu spun ca merge si asa (pentru ca si daca o bati cu telul o poti face asa, nu vad cu blenderul de ce nu ar merge)..Succes.