| DrMeow a întrebat:

Am facut inghetata, dar nu mi-a iesit spuma din albusuri crying. Si am pus albusurile asa cum sunt ele. O sa imi iasa buna inghetata?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stai asa! Ce inghetata e aia cu spuma de albusuri? Poate dai niste detalii, ca n-am mai auzit pana acum de asa ceva.

| Valenttina a răspuns:

Pai albusurile trebuia sa le bati, pentru a iesi spuma. Spuma nu iese din 2-3 amestecuri, trebuie sa faci mult pana iese.Nu stiu daca iti ba iesi inghetata, probabil thinking gusti si vezi daca iti place :-p (sper ca te-ai asigurat ca sunt bune ouale) Pofta buna (daca is bune):-p

| MeridianDolce a răspuns:

Nucrying imi pare rau de tine dar trebuia sa le batzi"