| Geo_zel a întrebat:

Ce sa fac la albusuri daca nu se fac spuma?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu le folosi! Sunt vechi ouale!

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, sincer eu stiam doua variante:una sa le bati cu un vf mic de sare, iar a doua cu jumatate lingurita de otet, bineanteles trebuie sa le bati cu mixerul.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ori sunt vechi oulale, ori ai scapat galbenus in albus - si atunci nu se bat. Ia altele

Bula
| Bula a răspuns:

Bate-l mai tare sau amesteca-l la turatie mare, dar intr-o singura directie!
Daca nici asa, si nu-i prea vechi, fa papara si amesteca-l in ea, iar spuma fa-l din alt lot de oua, proaspat.

assiris
| assiris a răspuns:

Din experienta mea nu am auzit ca albusurile sa nu faca spuma.

| cely a răspuns:

Adaugi un praf de sare si cateva picaturi de zeama de lamaie

| deealexx a răspuns:

Le bati cu putin rom happy se fac spuma si poti intoarce castronul cu fata in jos si tot nu curge nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adauga cateva picaturi de lamaie