| anonim_4396 a întrebat:

A umblat unchiu meu la panoul electric si era beat și de atunci a facut un fel de flama panoul electric, iar lumina se opreste si porneste iar. S-au stricat sigurantele sau s-au ars cateva fire? Zicea cineva ca au iesit scantei din consolă.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Dar ce a căutat el acolo? Vezi că de la flama aia puteti lua foc, face scurt instalatia electrică, se topesc firele din cauză că sunt puse in scurt, si arde ti ca șobolanii. Chema ti mîine pe cei de la electrica, sa umble ei sa rezolve defectiunea, dar dacă defectul este din vina voastră si nu din vina furnizorului enel, reparatia costă bani. Că trebuiesc înlocuite fire, si tabloul ăla cu siguranțe. Să ave ti pregătite citeva milioane lei vechi, de la 500 lei in sus, că ăstia nu se joacă. Nimeni nu repară gratis nimic! De unde esti? Acum se m ai intrerupe lumina? Esti fată sau băiat? (Scuze, asta e curiozitatea laughing

| RobertMoon a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Interesant răspunsul tau, se pare ca am rezolvat problema acum ceva vreme si nu am chemat niciun echipaj sa investigheze problema am cumpărat alt panou electric si l-am montat cum m-a dus mintea laughing acum nu stiu daca e ilegal ce am făcut dar macar lucrurile sunt in regula. Sunt băiat dar ma mai joc eu si schimb avatarele big grin. București

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RobertMoon):

Ok, mă bucur că ai rezolvat o, esti un om priceput, bravo tie.

| OoBunnyoO a răspuns:

Chemati un electrician. Nimeni de pe site-ul acesta nu poate sti ce s-a intamplat acolo si panoul electric nu este ceva cu care poti experimenta singur si din auzite daca nu ai experienta.

| express11 a răspuns:

Controleaza sau schimba sigurantele.din cauza flamei, se incing, si de aceea se opreste curentul.cand se racesc, se aprinde din nou.nu mai fac contact bine,. bafta!