| HorheBaiatBun a întrebat:

Am gasit in seara asta ( 1. oct. 2016 )...o femela de ciobanesc belgian...foarte cuminte...am mangaiat-o...am hranit-o...ii-am dat apa.....maine e posibil sa o duc la mn la curte, si e foarte slaba...i se vad coastele... puteti sa imi dati vreun regim alimentar ca sa o pun repede pe picioare? Va rog

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie s-o pui repede pe picioare, ci BINE.
Așa cum s-a spus deja, niște analize ar fi foarte utile. Musai deparazitare internă și externă.
Mâncare cu fibre (orez, morcovi) și multă proteină (carne).

| Ecaterina2016 a răspuns:

În primul rand ar fi bine sa îi faci o hemoleucograma sa vezi dacă are anemie infecție în organism. Și niște imunostimulatoare Vetomune Vetoskin Hepatiale forte. După ce își revine sa o cătrezi sa nu mai aducă alți amărâți pe lume. Îi Poți găti carne de vita cu orez morcovi corelat cu o mâncare buna ideal grain free. Dacă ești din Buc găsești Carnilove la Maxi pet sau dacă nu ești dispus sa dai bani cumpăra un sac de pro plan... evita Royal Canin costa mult și calitate scazuta. Sa nu o lași pe strada fiind atât de cuminte este victima sigura a altor caini și mai ales oameni. :'(

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Sa o castrezi/sterilizezi (scuze pentru greseli)