| Ann000000 a întrebat:

Am pus prea mult detergent(dero cu miros de lavanda) si balsam (lenor cu miros de orhidee) la spalarea hainelor, iar acestea au creat un miros urat si puternic, pe care nu il mai pot scoate. Ce ar trebui sa fac ca sa indepartez mirosul? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le speli iarasi fara detergent si balsam.

| Ann000000 explică (pentru Ioandelasal):

Le-am spalat de 3 ori fara detergent si balsam, insa mirosul nu a iesit.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ann000000):

Ma mira, sotia mea asa proceda si cu rezultate bune.
Tine-le atunci mai mult timp in apa, poate asa reusesti.

| darrio2007 a răspuns:

Le mai speli inca o data fara detergent si balsam.

| Yuoia a răspuns:

Le speli cu alt detergent, fara miros. Dar fara balsam. Doar cu apa simpla, nu iese nimic.

| NunuNini a răspuns:

In final cum ai rezolvat?