| darkvalentine a întrebat:

Atunci cand esti in dieta, ce fel de paine este cea mai sanatoasa si nu te ingrasa asa cum o face painea alba?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Niciuna! Te pacalesti singura daca-ti inchipui ca painea de secara sau neagra nu te ingrasa.Lasa painea de tot! Si daca nu urmezi nici o dieta dar lasi painea, o sa slabesti!

8 răspunsuri:
| mariap2011 a răspuns:

Painea ingrasa, deci trebuie consumata cu masura. nutritionistii recomanda paine neagra sau integrala. ai grija ce paine neagra alegi, pentru ca de multe ori painea neagra comercializata este o paine alba careia i s-au mai adaugat niste coloranti. happy

| jadir a răspuns:

Paine integrala si paine din faina pentru diabetici.

| anka89 a răspuns:

Indicata ar fi painea neagra, dar intr-o dieta ar trebuie sa mananci putina paine sa zicem o felia la cele trei mese si sa fie si alba

| Deny1333 a răspuns:

Din câte ştiu eu, pâine neagră. Se spune că e cea mai sănătoasă.
Da' mie tot nu-mi place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Painea facuta in casa, din faina integrala, este cea mai buna!

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Paine neagra integrala prajita cu unt!tongue

| carlita_4462 a răspuns:

Painea integrala.La o masa o data pe zi 60 de grame de paine integrala.

| sexrelativ a răspuns:

Painea integrala este cea mai recomandata