| danielag88 a întrebat:

Am in frigider niste carne de porc felii si as vrea sa fac ceva mai special din ea dar nu stiu ce si cu ce garnitura. Ma gandeam sa fac si un sos ceva dar nu am nici o idee! Puteti sa ma ajutati cu cateva idei si retete va rog? dau funda

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Le prăjeşti puţin în tigaie,cu piper şi sare după gust, la sfîrşit adaugi un sos făcut din usturoi şi ghimber dat prin răzătoare, amestecat cu sos de soia îndulcit cu puţin zahăr! Se serveşte cu varză tăiată subţire pe care aplici dressing.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! gratarel mamica, merge de minune, si cu cartofi natur stropiti cu sos de usturoi si cu mamaliguta, valeu mamalove strucklove struck mai ales ca se lasa seclove strucklove struck si daca ai si cv gogosari la otet, muraturi...merge bricilove strucklove struck, hai pune mana si gateste ca deja salivez...tongue

| trăncănici a răspuns:

Mersi pentru.fundiţă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Poti sa te uiti aici:http://www.e-retete.ro/retete/ceafa-de-porc-la-gratar
Si la garnitura pune piure, legume mexicane sau cartofi prajiti.
Pa.