| Andreea_8956 a întrebat:

Am o intrebare! Cacaoa se poate consuma dupa expirarea termenului de garantie? happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TEORETIC, nici un produs NU se poate consuma după expirarea termenului de valabilitate!

Totuși, având în vedere că pudra de cacao este obținută din boabele de cacao ( uscate și măcinate ), dacă ai păstrat-o în loc USCAT, o POȚI consuma și după expirare.
Important este să NU fie cu mucegai, sau să aibă gustul schimbat!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu.

| georgeta27 a răspuns:

Nici un produs nu se consuma dupa ce termenul de valabilitate a expirat.deci nici cacaua nu se consuma