| anonim_4396 a întrebat:

Am patru dovlecei! Ce mancare as putea sa fac din ei? Nu am cuptor! Am cautat pe net dar peste tot am gasit doar dovlecei Pane! Aveti alte retete?

Răspuns Câştigător
| andru10best a răspuns:

Prajeste-i felii si fa un mujdei de usturoi. O sa te lingi pe degete.

| delia5609 a răspuns (pentru andru10best):

Ii prajesc normal? Pun ceva pe ei? Imi poti da mai multe detalii?

| andru10best a răspuns (pentru delia5609):

Ori ii prejesti pur si simplu felii, ori ii dai prin putina faina si apoi prin ou batut. Focul sa nu fie mare, ci mediu.
Pofta mare.

9 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Dovlecel flambat

| andreea9701 a răspuns:

Da-i pe razatoare si pune bucatele de telemea si ii prajesti ca pe piftelute sunt foarte gustosi preparati asa

| EvelinaRegal a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda dulceata de dovlecei are gust de ananas miami si poti sa pui pe gris si il amesteci si e fffffff bun:reteta:4 dovlecei mai batrani, 4 kg ahar, 4 linguri sare de lamaie, 2 lamai, 5 pliculete zahar vanilat

| Nesocotita8 a răspuns:

Ciorba,parjoale,dovlecei umpluti