| MikyDiky a întrebat:

Ce sa mananc ca sa ma ingras, si sa am mai mult calciu?

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa maninci orice si sa iei calciu cu lingura, dar daca nu-l fixezi, tot degeaba. Pentru fixarea calciului, ia D2 (D3) si stai cit mai mult la soare.

| Kriss96 a răspuns:

Calciu iei din lapte. Fa o cura de lapte cu cereale. Cerealele fac adesea parte din meniurile sanatoase care nu te ingrasa. Insa numai cele integrale! N-ai idee cat ingrasa Nesquick,Cheerios si toate celelalte cereale pentru copii. Ideea e sa aiba cat mai mult zahar. Daca te uiti pe punga au si destule calorii. Mai ales seara daca mananci sigur te ingrasi. In felul asta impusti doi iepuri dintr-o lovitura. Dar pentru calciu cel mai bine il iei sub forma de pastile. Si ca sa te ingrasi stai pe scaun/canapea cat de mult poti,si fi relaxata. In general principala cauza a ingrasarii este statul. In al doilea rand inlocuieste apa cu bauturi carbogazoase dulci,gen Sprite,Fanta,Cola,Pepsi. Daca nu iti place acidul poti bea ceai facut in casa si indulceste-l cu mult zahar. Mananca putin sau deloc dimineata,la pranz moderat,iar seara cat de mult poti. Ultima masa ideal ar fi sa o iei chiar inainte sa te bagi in pat. Cand te uiti la filme ai grija sa rontai diverse dulciuri,chipsuri,floricele,covrigei. Fainoasele,dulciurile,prajelile,fast food-ul, mancarea la conserva ingrasa cel mai mult. Si de asemenea sa mananci multa paine, multa ciocolata, biscuiti, paste si sa ai macar 3 gustari pe zi. Intr-o luna o sa ne intrebi cum sa slabesti happy

| SelenaMe a răspuns:

Mananca lucruri cu grasimi si multe calaorii si mai des. Pentru calciu mananca iaurt, lapte, branza

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Salut,ia sfaturile celorlati si incearca si mult sport.ideea e ca organismul tau sa produca grasimea nu sa aduci f multa in organism ca poti fi si slaba si sa ai colesterol marit si probleme de ficat, apoi dupa 30 de ani grasimea din interior se transforma de obicei in diabet. bea apa 1 litru de apa la fiecare 25 de kg ale tale si ia calciu organic chiar daca costa poate mai mult. cel din farmacii in general este sintetic si se depune pe unde nu trebuie.cel organic il poti lua in fiecare zi fara probleme.mananca varza, ceapa in stare cruda, cam tot ce e de culoare alba, aproximativ are calciu.eu combin alimentatia cu Herbalife si nu mai sunt anemica, cel mai bine e acum ca nu mai am perioade de ingrasare si slabire brusca, ma mentin! numai bine! sper ca te-am ajutat.

| anonimul998877 a răspuns:

Carnuri,lactate? fructe, legume, pâine, ciocolataaaaaa maaaaaaaaa

| ValentinBugeac a răspuns:

Lapte pentru calciu si fast food si dulciuri pentru a te ingrasa

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru ValentinBugeac):

Aaa...nu as recomanda chiar fast-food...happy happy happy

| mihaelaic a răspuns:

Apucă-te de o dietă doar cu fructe şi legume crude, nepreparate. Dacă doreşti să îţi faci o idee despre beneficii, intră pe acest clip şi vizionează-l. Într-adevăr, persoanele care doresc să se îngraşe sunt mult mai rar întâlnite decât cele care doresc să slăbească, însă în ambele cazuri este vorba de o DEREGLARE în organism. Nu te gândi că te poţi îngrăşa dacă mănânci MULT, dacă mănânci o cantitate foarte mare de alimente, căci nu cantitatea contează, ci calitate (poate dacă te interesează, citeşte pe net şi vei descoperi că atunci când mănânci puţin, trăieşti chiar mai mult şi mai sănătos. Organismul nostru este minunat şi este foarte inteligent, el îşi va reveni complet cu proprii lui algoritmi! Însă tu eşti răspunzătoare de combustibilul pe care îl dai acestui aparat minunat, prin ceea ce bagi în gură. Omul s-a dezvoltat de mii şi mii de ani să mănânce fructe şi legume crude şi doar ele îl pot menţine sănătos, toate alimentele procesate au apărut de un timp relativ scurt şi, deşi consumăm, organismul nostru nu s-a adaptat încă. Uită-te la clip la minutul 1, apare şi un caz al unei fete foarte slabe, care s-a îngrăşat. Dacă doreşti mai multe detalii legate de alimentaţia asta, îţi pot trimite un mail, doar trimite-mi tu un mail pe mihaelaic@yahoo.com în care să îmi spui scurt că doreşti asta, şi eu îţi voi oferi mai multe detalii. O zi minunată să ai!

| mihaelaic a răspuns:

Îmi cer scuze, am uitat să adaug clipul de pe youtube. Este acesta: http://www.youtube.com/watch?v=unBv5wFYhBE

| Daria4 a răspuns:

Şi eu am o cură de îngrăşare, banane, supe, ciorbiţe.nu exagera cu dulciurile.şi nu îţi da organismul peste cap odată cu multă mancare lasa-l să asimileze usor. Un pahar de bere ingrasa, lactate.

| mala3a a răspuns:

Maninca fructe, carne tot ce socoti tu pe placul tau, dulciuri dar cu limita ca sa te ingrasi cam atit:*