| aurelgabriel a întrebat:

Vreau sa-i fac mamei mele un tort cadou de 8 martie si nu stiu ce sa contina interiorul crema de ciocolata sau mousse de ciocolata.Ideea e ca nu stiu care e deiferenta dintre cele doua.Am nevoie de sfaturile voastre.Ce este mai potrivit crema de ciocolata sau mousse de ciocolata.Voi ce credeti.Precizez ca vreau sa fie mai dulce.
P.S. !

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici măcar luna ianuarie nu a luat sfarsit, si tu deja te vezi in martie? Ai răbdare ca m ai este luna februarie, lună in care te poti gîndi, 28 de zile are luna februarie, timp destul de gîndit si de urmărit in cofetării produse si torturi diferite si numai bune sa te inspire sa faci tu unul, dar cel mai bine cumpăra l si gata, scapi de muncă, ca sigur nu il vei reușii daca este prima dată, acum nu mai sunt la modă torturile care se fac in casă, iau mult timp, si cofetariile se intrec in oferte, acum îi poti oferii mamei tale un tort pesonalizat, de 8 martie mergi la oricare cofetărie, si comanzi un tort cu mesaj, in alegerea tortului si mesajului te pot ajuta domnișoarele vînzătoare din cofetarie, sunt foarte drăguțe si amabile, si îi poti face mamei tale o bucurie cu pret redus, decat sa te apuci tu de facut tort strici si materialele, si lasi si mizerie in bucatarie, si in loc sa o bucuri pe mama ta, o vei enerva, ca sigur ea vine obosită si nervoasă de la servici, ce vârstă are mama ta? dar tu?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca ii plac torturile de fructe. La asta te-ai gandit?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc si eu pentru fundă.

| christall a răspuns:

Ambele sunt creme, moussul e putin mai fluid si mai aerat. Daca esti incepator, incearca o crema de ciocolata.

| aurelgabriel explică (pentru christall):

Multumesc frumos.

| aurelgabriel explică (pentru christall):

Multumesc frumos.As fi vrut sa dau si aici funda pentru ca ai scris diferenta dintre mousse si crema de ciocolata dar primul mi-a spus cum e mai bine sa fac, sa-l comand mai bine.Multumesc oricum! O Seara Faina.

| christall a răspuns (pentru aurelgabriel):

Parerea mea. daca vrei sa faci cv pentru mama ta..nu te duci si cumperi, cred ca ar aprecia cv facut de manutele tale, de ex poti sa faci un tort fara coacere ca asta https://m.youtube.com/watch?v=TOdOhZWBIIc sau altele care se fac fara coacere.

| Rocsid a răspuns:

Si daca faci mizierie in bucatarie si tortul nu iese exact cum ai vrut tu mama ta o sa se bucure enorm..pentru ca ai depus efort..nu ai fost comod si ai mers si ai comandat.Plus ca nici nu iese crema asa buna cu praf de oua, praf de lapte.
Eu am cumparat blat de ciocolata din comert.e chiar foarte bun si pufos.
Si crema la fel tot din comert..ai o gramada de variante..eu am ales caramel si pe deasupra am imbracat tot tortul cu ciocolata.
A fost dulce si bun.Plus ca nici nu am avut grija ca mi se arde blatul sau ca e nefacut..retete de creme gaseste peste o mie pe internet..pana atunci incearca cateva in cantitate mica si vezi care iti place mai mult.
Spor la gatit!