| al3_9910 a întrebat:

Buna tuturor.eu momentan sunt in italia cu mama mea si vrem sa invitam o familie de italieni sa manance la noi, insa nu prea stim ce sa gatim. vrem sa le gatim ceva traditional, romanesc de la aperitiv pana la desertbig grin. v-as fi recunoscatoare daca mi-ati la cateva idei.mersi :*:*:*:*

5 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Acolo unde stati voi exista vreun magazin cu produse traditionale romanesti? Daca de, e simplu, mergeti acolo si va hotarati in functie de ceea ce gasiti sa cumparati, si puteti cere si un sfat, pentru ca patronii (si vanzatorii) sigur sunt romani. Daca nu, e mai complicat (nu stiu ce gasiti sa cumparati). Incercati la aperitiv niste shunca, branza, ceapa, rosii, un pahar de palinca sau tuica; dupa care incercati niste mamaliga cu sarmale si ardei iute, sau mamaliga cu "pomana porcului" (mama ta sigur stie sa faca) si un vin rosu! Sper ca v-am fost de folos!

| enchanted a răspuns:

Ciorba de burta si sarmale cu ardei umpluti, mamaliga si smantana multa pentru ciorba si sarmale. Crochete, carnaciori sau cremwursti taiati in bucati de vreo 10cm si crestati la fiecare capat in patru si prajiti in ulei incins, masline si rosii, toate puse pe platou, o friptura la cuptor cu multe condimente si vin, cartofi, rondele de morcovi si cuburi de dovlecei toate astea puse intr-o tava la cuptor si putina pa si vin si iese o bunatate

| enchanted a răspuns:

Am uitat de desert:negresa, salata de fructe, chec sau pandispan sau cozonacul nostru mult iubit, alegeti si pofta buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfect cum spune Katala, dar poti introduce in menu si o ciorbica de burta/ (sau radauteana- inlocuiesti burta de vita cu piept de pui), dreasa cu samantna si pus alaturi un ardei iute si mujdei de usturoi (asta imediat dupa aperitiv ca mai merge o tuica/palinca)

| ziel89 a răspuns:

Ai putea sa servesti ca aperitiv ceva toba, cas in combinatii, apoi cu o ciorba de fasole cu ciolan, care e foarte comuna la noi, si sa le recomanzi sa o manance cu ceapa taiata, felul 2 sarmale cu mamaliguta - sarmalele sunt 100% specifice tarii noastre, iar la desert Papanasi, mie nu imi plac, insa si ei sunt foarte comuni aici in Romania... e o idee!
POFTA BUNAbig grin