| BadSoul a întrebat:

As dori sa va intreb voi ce metode stiti de a trisa de paste la ciocnitul oualor.Eu unul m-am saturat sa pierd, exclus oul de lemn, fierberea unui ou mai mult timp.Dau funda cit mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Oua castigatoare sunt cele pe care cand le ciocnesti, vei lasa o suprafata libera cat mai mica, acoperind cat mai mult oul cu palma in care il tii.
Te pup!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste oua de rata. Sint mai tari la coaja.
P.S. Cred ca @BadSoul a glumit cu scoicile.

| V1p3rViruSsatuL a răspuns:

Pai ar fi cam greu.Ori iei un ou fiert si ii dai 10 straturi de scocilaughingori il iei pe ala de lemn, dar incearca ca sa nu mai pierzi cand esti app sa lovesti celalalt ou dai tare incat sa se sparga amandoua

| BadSoul explică (pentru V1p3rViruSsatuL):

Hm crede-ma se poate am vazut la mai multi oameni care au asa ceva dar nu vor sa spuna, nu inteleg cea cu stratul de scoica poti fi mai explicit te rog, si exclus cea cu datul mai tare pentru ca cel cu care ciocnesc poate sa mi le sparga pe amindoua in cap sad mai astept raspunsuri trebuie sa stie cineva o metoda reala pina la urma

| morningstar a răspuns (pentru BadSoul):

Am impresia ca a spus: stratul de scotch ( scoci) de lipit, nu de scoici sau de scoica. Presupun ca a vrut sa spuna sa lipesti scotch pe coaja oului.