| anonim112233dia a întrebat:

Exista alte metode pentru vopsirea oualelor de Paste inafara de folosirea vopselelor si prin fierberea cojii de ceapa rosie? Sunt in strainatate si nu am gasit sa cumpar vopsea. Un sfat?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lipeste abtibilduri pe oua fierte. Si sotia mea face asa.

| ElenaSA a răspuns:

Cu sfecla rosie si spanac si cu hartie creponata.http://www.bucataras.ro/......i-454.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa...sad poate poti sa le desenezi cu carioci ca doar nu mananci coaja...totusi,o sa se ia pe maini! Dar cum de nu se gaseste?

| anonim112233dia explică:

Multumesc mult tuturor! Nu am gasit eu pentru ca am fost prea tarziu (la un magazin romanesc ) si erau deja vandute toate.sad