| GirlDeyutsa_8064 a întrebat:

Cat la suta apa contine pepenele verde?

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl a răspuns:

90% apa. Este un fruct cu o concentratie mare de apa. Este sanatos ca te hidrateaza. Pacat ca apare doar vara. Funda?

15 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

Contine 96% apa.

| NoUseForAName a răspuns:

95% cam asa. happy

| Diianna05 a răspuns:

Miezul pepenelui verde sau galben este un sănătos cocktail de apă (aproape 95%) şi zaharuri naturale.
Deci 95% big grin

| Izza_4461 a răspuns:

Miezul pepenelui rosu contine apa, aproape 95 la suta, si zaharuri naturale.

| Edw08 a răspuns:

70%

| LotusRadioactiv a răspuns:

În fruntea fructelor zemoase cu acțiune hidratantă se află pepenele verde, care conține apă în concentrație de 92%, zahăr 8% și cantități importante de săruri hidratante, calciu, magneziu, potasiu și sodiu.

În plus, pepenele verde este bogat în vitamina C, beta-caroten și licopen, substanțe care protejează organismul și împotriva razelor ultraviolete
Greu e sa dai copy-paste de pe google... :l

| MeGustaaa a răspuns:

| claudiua a răspuns:

Pepenele contine apa in proportie de 92%.

| Me_3490 a răspuns:

90 sau 99 la %.Plz, da-mi funda

| Bubbleee a răspuns:

Contine 92% apa :*
sper ca te am ajutat big grin

| Chiri_6534 a răspuns:

90-95% Fundita?

| MissBlueeee a răspuns:

buna happyMiezul Pepenelui verde contine peste 95% apa, 0, 3% proteine, 1% acizi organici, 3-5% hidrati de carbon, 60 mg% potasiu, cantitati foarte mici de sodiu, 4 mg% calciu, 5 mg% fosfor, 0, 2 mg% fier, 54 microg% vitamina A, cate 0, 02 mg% din vitaminele B1 si B2, 0,1 mg% niacina si cca 3 mg% vitamina C. happy Sper ca te.am ajutat happy

| ozi a răspuns:

Avînd în vedere că pepenele verde conţine între 93 şi 95 la sută apă şi zaharuri, acesta este benefic pentru sănătate.

| GirlDeyutsa_8064 explică:

Multumesc tuturor! Am cautat net si scrie ca contine 90% apa. Bravo, AnonimGirl!

| andreea_7767 a răspuns:

Eu cred ca 5 % dar depinde de pepene