| Sebi53 a întrebat:

Ce alimente nu sunt recomandate daca vreau sa slabesc si ce e recomandat pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Alimente recomandate : carne de peste sau pui, fiarta sau la gratar, multe legume, fructe, lactate slabe, apa, ceaiuri neindulcite
Alimente nerecomandate : fast food, patiserie, dulciuri, prajeli, grasimi, sucuri, sosuri

10 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Alimente nerecomandate" dulciuri, mancare fast food, mancare grasa"
Alimente recomandate" salate, iaurturi"

| denismaria92 a răspuns:

Sport.

| DaRaspund a răspuns:

Recomandat:fructe,legume,carne slaba
Nerecomandat:paine, paste, orez, dulciuri.

| reeebook a răspuns:

Ai mai jos un link cu ce trebuie sa mananci in mare....si sa faci mult sport afara gen alergat, role, bicicleta, sau sa fi mai sigur du-te la un nutritionist sa-ti prescrie un regim mult noroc;)

http://www.getfit.ro/......abire.html

| AndraGomez2002 a răspuns:

Poti sa-mi spui ce varsta ai si iti voi spune?

| florydyana a răspuns:

Zaharul, carnea rosie, fast-food, dulciuri

| Sebi53 explică:

Dar daca fac sport pot manca dulciuri odat pe saptamana

| aletvd a răspuns:

Vorbeste cu un nutritionist.

| Covaliu a răspuns:

Pe scurt si pe romaneste... evita fast food, prajeli si dulciuri... multe legume, fructe si pui la gratar ( de preferat pipt ) apa in exces + sport