| neanicu a întrebat:

Ce alta carne (in afara de cea de miel) se consuma in tarile europene, traditional de Pasti? care v-ati mai nimerit prin strainatate, cu ocazia Pastelui, si ati vazut ce se consuma pe acolo...

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai se mananca si iepuri in Franta.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Se mananca carne de toate felurile, mai putin miel totusi nu stiu dc, dar europenilor nu prea le place carnea de miel.

| laura64 a răspuns:

Traditia religioasa vorbeste despre miel si atat. Dar fiecare dupa gust si posibilitati serveste ce vrea.

| Pupily92 a răspuns:

Mama a fost la lucru in Italia.ingrijea o batrana.gazda casei de Paste a preparat caracatita si nu mai stiu ce fructe de mare...
cred ca fiecare casa prepara altceva, ce vrea.thinking