| butterfly_1328 a întrebat:

Ce mancaruri gatiti de pasti? In afara de mancaruri din carne de miel! Un paste fericit tuturor!

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pasta de ciuperci cu maioneza si usturoi, salata boeuf, salata de vinete, pasta de branza cu marar, crenvursti in foietaj, prajituri cu foi, tort de ciocolata, inghetata cu biscuiti...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Rosii umplute cu salata de boeuf, rosii umplute cu salata de vinete, crochete din cascaval, pasta de urda cu ceapa verde si marar, pateuri cu diverse umpluturi(carne, branza sarata, ciuperci), frigarui din piept de pui si legume si un tort mare de mere si multa frisca.

daniela
| daniela a răspuns:

Noi nu mancam miel asa ca :
antreu : oua, drob de pui, salata de beuf, tort de caltite si ciuperci, rulada cu branza, salata de cruditati
fel principal : curcan la cuptor si sarmale
desert : cozonac si pasca
Sarbatori fericite!

mira
| mira a răspuns:

Pui umplut, placinta cu carne cu foi din comert, pasca cu branza, oua cu salata de sfecla rosie si hrean, salata de fructe, poate si piftie de curcan. Mira

| Dara a răspuns:

Salata beof si salata din piept de pui cu ciuperci - sunt nelipsite de pe masa in fiecare an. Ciorba, crap la cuptor, o friptura si cam atat. Carne de miel noi nu mancam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata de ton, piept de pui la gratar, salata de macaroame cu gogosari si porumb dulce, oua umplute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masa tradiţională pentru Sfintele Paşti este alcătuită la creştinii români din: drob de miel, ciorbă de miel, friptură de miel, ca dulciuri se mănâncă cozonacul cu diverse umpluturi şi pasca cu brânză. Alături de aceste bucate se pregătesc ouă roşii.

| butterfly_1328 explică:

Va multumesc! imi sunt de mare ajutor raspunsurile voastre!